Zakończył się turniej półfinałowy MMP młodzików U-13, rozgrywany na sali PSP Nr 33 w Radomiu. Od piątku do niedzieli byliśmy świadkami 6 wyrównanych meczy, których stawką był awans do ścisłego finału tzw. „Final Eight”.

W turnieju wystąpiły:

1. MKS Piotrówka Radom

2. Exact System Śląsk Wrocław

3. ŁKS Szkoła Gortata Łódź

4. AK Komorów

W pierwszym meczu turnieju spotkały się drużyny AK Komorów i ŁKS Łódź. Do przerwy trwał wyrównany pojedynek, w którym tylko nieznacznie prowadziła drużyna z Mazowsza. W drugiej połowie agresywna obrona na całym boisku pozwolił drużynie z Komorowie systematycznie powiększać przewagę, by ostatecznie wygrać pewnie i wysoko 100 – 61.

W drugim piątkowym meczy przeciwnikiem naszej drużyny był Śląsk Wrocław. Był to bardzo trudny i wymagający przeciwnik. Po dobrym początku w naszym wykonaniu gra się wyrównała. Już do końca mecz miał wyrównany przebieg, w którym z trudem utrzymywaliśmy nieznaczną przewagę. Ostatecznie po nerwowej, ale dobrze rozegranej przez nas końcówce wygraliśmy z drużyną ze stolicy Dolnego Śląska 84-74. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie wybrany został Filip Łasiński.

Drugiego dnia turnieju w pierwszym meczu spotkały się drużyny Śląska Wrocław i ŁKS Łódź. Po bardzo wyrównanym meczu z minimalnego zwycięstwa różnicą 3 pkt. cieszyli się zawodnicy z Wrocławia. Końcowy wynik 71-68 dla Śląska Wrocław.

W drugim sobotnim meczu przeciwnikiem naszych młodych zawodników była dobrze nam znana drużyna – AK Komorów. Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny mecz, w którym musimy zagrać najlepszą koszykówkę na jaka nas w tym momencie stać. Zwycięzca tego meczu miał zapewniony awans do finału. Stawka była więc wysoka. Dobrze weszliśmy w mecz. Kilka przechwytów w obronie pozwoliło wyprowadzić kontry, które skutecznie kończyliśmy. Jednocześnie wszyscy nasi zawodnicy wzięli sobie do serca uwagi po pierwszym meczu i z wielka energią, zaangażowaniem czasami poświęceniem walczyli w obronie. Szczególnie mocno walczyliśmy na deskach o zbiórki co pozwoliło nam niemal przez cały czas minimalnie prowadzić. Nasza przewaga była niewielka i wahała się w okolicy 10 pkt. Rywale z Komorowa grając bardzo ambitnie co chwila zmniejszali różnicę do 3-4 punktów. W 4 kwarcie udało się im nawet wyjść na minimalne 1 punktowe prowadzenie. Na szczęście potrafiliśmy opanować nerwy i zaraz je odzyskaliśmy. Wyrównana walka punkt za punkt trwała do ostatniej syreny meczu, po której to my cieszyliśmy się z historycznego sukcesu młodzieżowej koszykówki w Radomiu. Ostatecznie zwyciężyliśmy kolegów z Komorowa 68-63. Najlepszym zawodnikiem w zwycięskiej drużynie wybrany został nasz kapitan – Kuba Pisarczyk. Po meczu wybuchła nieopisana radość. Wszyscy – zawodnicy, trenerzy, rodzice i inne bliskie klubowi osoby cieszyli się z awansu do ścisłego finału. Po kilku latach przerwy młodzieżowa drużyna z Radomia ponownie jest w gronie ośmiu najlepszych drużyn w swojej kategorii w Polsce. Nasza radość trwała dobre kilkanaście minut.

Stawką pierwszego niedzielnego meczu był awans do finału z drugiego miejsca w grupie. Spotkały się w nim AK Komorów ze Śląskiem Wrocław. Mecz miał w miarę wyrównany przebieg tylko w pierwszej połowie, chociaż toczył się pod dyktando drużyny z Mazowsza. W miarę upływu czasu coraz wyraźniej zaznaczała się przewagą zawodników z Komorowa. W drugiej połowie AK Komorów systematycznie powiększała przewagę by ostatecznie wyraźnie pokonać swoich rówieśników z Wrocławia 83-53. W ten sposób AK Komorów została drugą drużyną turnieju, która wywalczyła awans do ścisłego finału.

Ostatni niedzielny mecz pomiędzy MKS Piotrówka i ŁKS Łódź nie miał już żadnego wpływu na ostateczną kolejność w turnieju. Był to typowy mecz o prestiż. Jak należało się spodziewać obie drużyny podeszły do zawodów bardzo poważnie i ambicjonalnie. Drużyna z Łodzi chciała pokazać, że mimo 2 porażek również zasługiwała na awans. Od pierwszej minuty zawodnicy z Łodzi starali się przejąć inicjatywę i zdominować nas. Nasza drużyna musiała się mocno napracować aby przypieczętować awans i pokazać, że jesteśmy najlepsi z grona 4 drużyn, które przyjechały do Radomia. Dopiero w 4 kwarcie zaczęła się uwidaczniać przewaga naszej drużyny. Ostatecznie niewysoko ale pewnie pokonaliśmy kolegów z Łodzi 78-68. W dniu dzisiejszym najlepszym naszym zawodnikiem został wybrany Nataniel Krajewski.
Tak więc kończymy turniej z kompletem 3 zwycięstw, czym pieczętujemy kolejny sukces radomskiej koszykówki młodzieżowej. Awans do finału stał się faktem. Tym razem to chłopcy z rocznika 2009/10 są jego autorami. Pracowaliśmy na ten sukces ponad 6 lat. Warto było ciężko i w pocie czoła trenować, aby znaleźć się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Warto podkreślić, że jesteśmy jedyną albo jedną z bardzo nielicznych ekip, która dotarła do tego finału w oparciu o swoich wychowanków, chłopców głównie z radomskich szkół. Piszę głównie, bo mamy jednego rodzynka, który gra z nami i przyjeżdża na treningi od 4 lat z Kozienic. Mamy nadzieje poprawić nasze dotychczasowe osiągnięcie podczas turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 01-05 czerwca najprawdopodobniej w Warszawie. Wszystkim chłopcom gratuluje wspaniałego sukcesu i życzę aby był to kolejny bodziec i motywacja do dalszej wytężonej pracy nad sobą na treningach i obozach. Tylko nieustanne doskonalenie i poświęcenie dla tego co się robi przynosi wymarzone sukcesy i daje satysfakcje.