W dniach 18-21.01.2024 w Radomiu na hali Zespołu Szkół Budowlanych odbyła się ll edycja europejskiego turnieju koszykówki Eybl – Południe.

W turnieju brało udział 10 zespołów z Turcji – 2, Słowacji – 2, Rumunii – 2, Czech, Ukrainy, Anglii i MKS Piotrówka Radom.

Przez cztery dni od rana do wieczora toczyły się mecze, walki, dramaturgii , a przede wszystkim walki. Było to prawdziwe święto młodzieżowej koszykówki. Nasz zespół na tle europejskich rówieśników wypadł naprawdę bardzo dobrze. Na cztery rozegrane mecze wygraliśmy wszystkie pojedynki i liczymy na dziką kartę która umożliwi nam grę w finale Eybl. Do najlepszej piątki turnieju zostali wybrani Antoni Musialek i Gabriel Kondracki, zaś najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Adam Porada. Gratulacje dla całej drużyny za wspaniałą walkę i niesamowite emocje które towarzyszyły w każdym meczu .

Turniej został rozegrany pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia Pana Radosława Witkowskiego.

MKS Piotrówka Radom – MBA Prievidza 79:56

MKS Piotrówka Radom – Pamukspor Gelisim 73:62

MKS Piotrówka Radom – USK Praha 66:48

MKS Piotrówka Radom – CSU Andu Sibiu Juniori 75:61